Dnes je 08. 09. 2024
svátek má Mariana

Predátoři se pokusí do třetice ulovit body v Klatovech

Vstup do sezony se českolipským hokejistům vůbec nepovedl, protože oba úvodní zápasy prohráli. Jak v Sokolově, tak doma proti Mostu sice Predátoři vedli, ale své vedení nedokázali udržet. Soupeři vždy otočili skóre ve svůj prospěch a všechny tři body si do tabulky připsali právě oni.

Do třetice všeho dobrého si mohou říct svěřenci trenéra Pavla Lassiga, neboť mají třetí pokus na to, aby získali premiérové body v této sezoně. Na západě Čech to budou mít šelmy ale hodně těžké. Klatovům se však také nedaří, protože mají na svém kontě rovněž nulu v kolonce získaných bodů. Zápas HC Klatovy – HC Predators Česká Lípa začíná ve středu 22. září v 18:00. Hlavním rozhodčím bude T. Poskočil, jemuž budou na čarách asistovat K. Ingriš a A. Vavruška. Průběh celého utkání budete moci sledovat na onlajny.cz.

V Klatovech došlo před začátkem letní přípravy ke změně trenéra, Pavla Čubana nahradil ve funkci Radek Mužík, který ještě nedávno působil právě v Klatovech. Jeho pravou rukou bude další bývalý hráč Klatov, ale také extraligové Plzně či Liberce Michal Straka. Je všeobecně známo, že mezi Klatovy a Plzní funguje výborná spolupráce, a nejinak tomu bude i v letošním ročníku. V předsezonním rozhovoru přiznal Radek Mužík, že z Plzně přišli Petr Zeman, Adam Roušal a Martin Trojan. Brankářskou jedničkou je Petr Jež, jenž rovněž odchytal několik zápasů v dresu Plzně. Trenér Mužík chce se svým týmem opět postoupit do play off a konečně přejít přes čtvrtfinále.

Klatovům se příprava vydařila náramně, ze šesti odehraných duelů neodešly ani jednou poraženy. Postupně se Řezníci utkali se Sokolovem, rezervou Kadaně, Erdingem, Kobrou, německým Waldkraiburgem a opět se Sokolovem. Za zmínku hlavně stojí vysoké vítězství 8:1 nad Waldkraiburgem a gólová přestřelka na Kobře, kterou lépe zvládaly Klatovy po výsledku 6:7. Hattrickem se blýskl Petr Špaček. V generálce na ligu zajížděli svěřenci koučů Mužíka a Straky na nově zrekonstruovaný stadion do Sokolova, kde místní Baník porazili 5:3.

Na výborné výsledky z přípravy chtěli Klatovští navázat v mistrovských zápasech, opak byl však pravdou. Premiéra před domácími diváky Klatovským nevyšla, když podlehli Děčínu 3:6. Severočeši vedli už 3:1, ale „Uzenáři“ nesložili zbraně a vyrovnali na 3:3. Nakonec vše rozhodla až třetí třetina, v ní přidali Děčínští tři trefy a o vítězi bylo rozhodnuto. V barvách Děčína opět válel bývalý českolipský forvard Michal Oliverius, který zaznamenal jednu branku, k níž přidal další dvě přesné přihrávky.

S touhou odčinit domácí nezdar s Děčínem se klatovští hokejisté vydali na sever Čech do Jablonce. Scénář tohoto utkání byl velmi podobný jako v souboji s Děčínem, rovněž v městě bižuterie Klatovy prohrávaly 3:1, ale do konce první třetiny vyrovnaly na 3:3. O tom, že všechny body zůstanou v Jablonci, rozhodla druhá část, v níž se trefili Kadeřábek se Šestákem a dali výsledku konečnou podobu 5:3.

HC Predators Česká Lípa – HC Klatovy 2:6

Českolipští hokejisté nevstoupili do nového ročníku pravou nohou, ze dvou odehraných zápasů nemají na svém kontě ani bod. V Sokolově rozhodla o výsledku druhá třetina, kterou vyhrál domácí Baník 5:0. Predátoři sice ještě stáhli náskok soupeře, ale obrat nedokonali. Hodně nadějně měly šelmy rozjeté domácí střetnutí s Mostem, kdy po čtyřiceti minutách vedly 5:3 a v tu chvíli by si nikdo nepomyslel, že by domácí mohli ještě o body přijít. Co čert nechtěl, stalo se. Mostečtí v poslední části hry otočili zápas čtyřmi brankami a zvítězili 5:7. Nutno podotknout, že své spoluhráče opět hodně podržel gólman Michal Holeš. V českolipské sestavě se už neobjevili Mike Auksi a Andy Boudreau, kteří odcestovali zpět do Kanady. V Klatovech se trenér Lassig bude muset obejít i bez obránce Petra Formánka.