Predátorům se hlásilo pět cizinců

Verze pro tisk |

Příprava na další sezonu českolipským Predátorům právě začala. Tým vedený novým hlavním koučem a dosavadním asistentem Pavlem Lassigem vyjel těsně před osmou hodinou na led, aby tak odstartoval ročník, který doufejme přinese mnohem více radostí a příjemných chvil než ten uplynulý.

Na hrací ploše českolipského stadionu se představilo hned dvacet hokejistů, z nichž byla také trojice gólmanů. Kromě již zmiňovaných Michala Holeše a Karla Heneše je v České Lípě na zkoušce rovněž slovenský gólman Lukáš Potočník. 

Na prvním tréninku se trenéru Lassigovi hlásilo také pět cizinců. Jedním z nich je také talentovaný norský obránce Eirik Hopen. Teprve osmnáctiletý hráč si už v nejvyšší juniorské norské soutěži připsal šest startů v barvách slavného Lillehammeru a svůj vzor vidí v ruském hokejistovi Sergeji Zubovovi. Svůj talent už stihl předvést také norským trenérům, kteří si ho v raném věku povolali až do reprezentačního výběru do šestnácti let. Kromě něj míří do České Lípy také švédský hokejista Kim Wickström. Ten si dosud připsal pár startů ve třetí nejvyšší švédské soutěži ve Vimmerby. 

Na tréninku se poprvé představí v pátek a společně s ním přiletí do České republiky také dva Kanaďané. Kromě nich pak je na zkoušce rovněž kvarteto slovenských hokejistů. Všichni hráli v uplynulém roce tamní druhou nejvyšší ligu v dresu Prievidze. Konkrétně se jedná o brankáře Lukáše Potočníka, který během minulé sezony nasbíral hned 11 startů. Dále přichází produktivní obránci Michal Benadik a Igor Bátora. Do útoku pak klub testuje Dušana Žembéra. Přípravu naopak nezahájil kapitán Jakub Šesták, chyběl také Milan Beránek, který už dále v České Lípě působit nebude. Českolipský led naopak vyzkoušeli oba zbývající členové první formace Jan Divíšek a Jan Šulc, s nejvyšší pravděpodobností se k nim připojí produktivní útočník a univerziádní reprezentant Jiří Jakeš.  

Nahoru