Premiérový zápas českolipskému hokejovému „A“ týmu nevyšel

Verze pro tisk |

HC Turnov – HC Česká Lípa 8:0 (5:0, 0:0, 3:0)
Letošní sezóna KLM Libereckého kraje začala pro českolipské hokejisty v sobotu v Turnově. Utkání skončilo pro hosty dost krutou prohrou.

Zápas začal náporem domácích a už po necelých dvou minutách rozjásal ochozy Kysela. Další přesný zásah přidal v oslabení Vondráček a na 3:0 zvýšil v 9. minutě Maděra. Hosté byli pomalejší a nedařila se jim ani rozehrávka. Ve 12. minutě využil zaváhání hostujícího gólmana Hujer a domácí vedli již o čtyři branky. Puk do sítě dostali i hosté, jenže nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Strašidelnou třetinu z pohledu českolipských uzavřel dvě vteřiny před sirénou pátým gólem v přesilovce Hloušek.

Druhá třetina přinesla již vyrovnanější průběh. Turnov měl nahráno a tak tempo polevilo. Ke slovu se dostávali i hosté, jenže jejich šancím chybělo zejména přesné zakončení. Českolipskou obranu několikrát spasil brankář Brňák, jehož zákroky nedovolily domácím navýšit skóre. I po 40. minutách byl stav stále 5:0.

Českolipský brankář několikrát vynikl i na začátku třetí třetiny. Kapituloval až ve hře 4 na 4, když ho překonal Dvořák. Hosté hráli krátce po sobě dvě přesilovky. Nejen, že neskórovali, ale v závěru té druhé opět inkasovali. Branku ale sudí neuznal. Utkání spělo k závěru, ale skóre se měnilo až v poslední minutě. 19 vteřin před koncem utkání se trefil Kysela a destrukci nešťastných hostů dokonal pouhou vteřinu před koncem Hloušek.

Vstup do sezóny se tedy Šelmám zrovna nevyvedl. Teď čeká českolipské hokejisty minisérie tří domácích zápasů. Nejbližší utkání má start v sobotu 5. října v 16 hodin na zimním stadionu u Ploučnice. Na českolipský led zavítá tradiční soupeř Slavoj Liberec. Přijďte podpořit naše hokejisty v honbě za prvními body.

Branky a asistence: 2. Kysela (Kysilka, Suska), 4. Vondráček (Zbroj, Maděra), 9. Maděra (Kysilka), 12. Hujer, 20. Hloušek (Suska, Kysela), 44. Dvořák (Kysilka), 20. Kysela ( Hloušek, Suska), 20. Dvořák ( Hujer)

Vyloučení: 7 – 3

Diváci: 164

Sestava HC Česká Lípa: Brňák – Dvořák, Novák, Černý, Žák, Hruška, Veber O., Gazsi, Šesták V., Preussler, Ivanyuk, Ineman, Osmani.

Nahoru