Začíná letošní Krajská liga mužů v ledním hokeji

Verze pro tisk |

V neděli 24.9. začala sezóna 2017/2018 Krajské ligy mužů v ledním hokeji. Českolipský A-tým se bude snažit vylepšit 6. místo z minulého ročníku.

Letošní soutěž doznala několika změn. Ubyl tým HC Děčín „B“, takže soutěž odehraje šest mužstev. HC Česká Lípa, HC TS Varnsdorf, HC Turnov 1931, Slavoj Liberec, HC Frýdlant a HC Lomnice nad Popelkou. V základní části se týmy utkají každý s každým, 2x doma a 2x venku, čili 20 zápasů. Poté se bude hrát play-off. Základní část začíná 24.9. a končí 11.2.2018. V praxi to znamená pro všechny týmy zápas každý týden a navíc vložené kolo ve svátek (17.11.) V České Lípě zůstane hracím dnem, až na výjimky, sobota.

Co se kádru českolipských týká i zde nastaly určité změny. Z loňského kádru zůstali brankáři Ondřej Bohatý a Robert Andrýsek, obránci Filip Dvořák, Václav Novák, Jiří Žák, Ondřej Bulva a Lukáš Rašín. V útoku se stejně jako loni představí Milan Preussler, Radek Holčák, Marcel Minařík, Jakub Říha, Václav Šesták a Ondřej Podávka. Tým posílilo několik hráčů. Na hostování z Děčína přicházejí Tomáš Křepelka, Martin Pulda a Filip Zelinger. Nově se do kádru prosazuje českolipský odchovanec Robert Šesták a z dorostu budou tým případně doplňovat Pavel Kouba a Jan Dlouhý. Na návrat po zranění se těší Jaroslav Češka, velkou posilou je navrátilec do sestavy Lukáš Krupička. 

Otazník zatím visí nad dalším účinkováním zkušeného Davida Bauera. Zraněný je i Miroslav Vejr. Trenéři očekávají i případný návrat obránce Lukáše Zeta (zatím pobývá v USA). Naopak někteří hráči skončili. Dál s týmem nepokračují Vojtěch Staněk, Petr Flekl a Jan Řezáč. Na hostování do Švédska odešel nadějný Dominik Bašek, k přípravě nenastoupili Petr Zelinka, František Minařík a Tomáš Kučera. Českolipské bude i v této sezóně trénovat František Richter, asistenta mu bude dělat bývalý obránce Radek Ulbricht.

A jaké jsou cíle pro letošní ročník KLM? V základní části nasbírat co nejvíce bodů a vytvořit si co možná nejlepší pozici pro play-off. Dalším přáním všech je bavit hokejem českolipské diváky. Věříme, že nás fanoušci opět podpoří a budou rádi navštěvovat domácí zápasy HC Česká Lípa.

Nahoru