Začíná play-off Krajské hokejové ligy

Verze pro tisk |

V sobotu 22. února v 15 hodin vstoupí hokejisté České Lípy do nadstavbové části Krajské ligy ledního hokeje. Čeká je utkání s VTJ Liberec.

Hokejisté mají za sebou 16 odehraných duelů základní části. Pojďme si připomenout některé okamžiky sezóny. Hned první utkání se našim barvám vůbec nevyvedlo. Nesehraný tým dostal doma před vysokou návštěvou ostudný výprask právě od vojáků z VTJ Liberec v poměru 4:15. Ani druhé utkání v Lomnici neskončilo vítězstvím, první body tak přinesl až souboj s Frýdlantem. Další dvě utkání jsme ale opět prohráli, i když náš výkon šel pomalu nahoru. Zlom nastal na ledě suveréna soutěže v Lomnici. Ač jsme prohrávali již o čtyři branky, dovedli jsme utkání do prodloužení a sebrali lomnickým první bod. Následovaly výhry a PSK a Frýdlantem a zpátky na zem vrátila náš celek až přestřelka s VTJ 7:10. Před Vánoci si naši borci vyšlápli i na lídra z Lomnice a zdolali jej 8:4. Ze čtyř zápasů nasbírali 11 bodů a srovnali bodový krok s oběma libereckými celky. Lomnice nám sice porážku na začátku února tvrdě vrátila, ale poslední dva duely byly už zase bodově stoprocentní.

Na stadion u Ploučnice si našlo cestu poměrně dost hokejových příznivců a opravdu bylo na co koukat. Naše aktivní skóre 111:103 vypovídá, že Česká Lípa hraje otevřený a útočný hokej, který diváky baví. Tým, který zpočátku bojoval zejména s neproměňováním šancí a hlavně nedostatkem hráčů v obranných řadách se stabilizoval a ukázal, že lze hrát s každým. Gólově táhl mužstvo tandem Peterka – Preussler, kteří dohromady vstřelili 40 branek. Jim zdatně sekundovali další ostřílení matadoři: Bauer, Holčák, Češka či Karel Veber. Nejlepší střelec týmu Peterka vyhrál i kanadské bodování se 40 body za 21 gólů a 19 asistencí. V průběhu sezóny získal tým posily, útočníka Krupičku a obránce Zeta. Oba se ukázali jako ucelení hráči, kteří jsou pro mužstvo přínosem.

Věříme, že i v play-off naváží českolipští borci na dobré výkony ze základní části a budou bavit diváky svou hrou. Zároveň chceme pozvat všechny hokejové příznivce do ochozů stadionu, aby se zápas odehrál před slušnou diváckou kulisou.

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru