15.benefiční koncert „SLÁVA BUDIŽ“

Verze pro tisk |

Vychutnejte si předvánoční atmosféru společně se ZUŠ Česká Lípa, která letos slaví 95. výročí svého založení, a již popatnácté uvádí benefiční koncert "Sláva budiž" v Bazilice Všech svatých ve středu 21. prosince 2022 od 10:00 pro školy a od 18:00 hodin pro veřejnost.

Program zahájí tradičně fanfáry z kůru v podání žesťového souboru. Před samotnou vánoční mší zazní nejen vánoční skladby v podání sólistů z řad studentů a učitelů zpěvu a hráčů na housle a varhany. Komorní soubory jsou zastoupeny flétnovým duem, kytarovými soubory, klarinetovým kvartetem či saxofonovým kvintetem. Na samotný závěr první části programu vystoupí Komorní symfonický orchestr pod taktovkou Pavla Hrice.

Letos již po patnácté se Bazilikou Všech svatých ponesou tóny tradiční Vánoční mše ředitele ZUŠ Marka Kučery pro orchestr, sóla a dětský pěvecký sbor. Provedení vánoční mše se zhostí Komorní symfonický orchestr, Dětský pěvecký sbor Talent, Dětský pěvecký sbor Sborucení a náš host Smyčcový orchestr Horní Počernice Praha. Pěvecká sóla zazpívají Alena Hellerová, Šárka Neprašová a Lucie Knoblochová.

Na koncert je vstupné dobrovolné. Všechny vybrané finanční prostředky budou věnovány na podporu činnosti Charity Česká Lípa. V letošním roce konkrétně na nákup nutných elektrospotřebičů do nově otevřeného zrekonstruovaného Azylového domu Jonáš pro matky s dětmi v tísni v Dubické ulici, který v letošním roce slaví 20 let existence.

Pojďme se setkat a společně vykonat dobrý adventní skutek a něco hezkého pro lidi, kteří naši pomoc opravdu potřebují. Těšíme se na vás!
 

Nahoru