Bývalí žáci ZUŠ se rádi vrací

Verze pro tisk |

"Koncert bývalých žáků" ZUŠ Česká Lípa je již tradicí, která se letos uskuteční ve Foyer v pátek 31. března 2023 v 18 hodin. Naše škola je hrdá na to, že se k nám studenti rádi vrací a jednou za rok předvedou na tomto koncertu své umění, které obohacuje jejich život i nadále nebo ho dokonce zdokonalují dalším studiem. Letos nás navštíví Johana Havránková, Jakub Řehořek, Helena Kabátová, Ondřej Havránek, Štěpán Šubrt, Ctirad Macháně a jako host Tomáš Mourek.

Johana Havránková
studovala hru na klarinet pět let u pana učitele Pavla Hrice na ZUŠ v České Lípě. Momentálně studuje druhým rokem na Konzervatoři v Plzni u pánů profesorů Jindřicha Pavliše a Vojtěcha Nýdla. V říjnu 2022 začala Johana účinkovat i v plzeňském lidovém souboru Mladina, který se věnuje folklorní hudbě a každoročně je zván na folklorní festivaly a koncerty nejen v ČR.

Jakub Řehořek
do ZUŠ v České Lípě docházel sedm let, v roce 2018 úspěšně absolvoval talentové zkoušky na Konzervatoř Jana Deyla v Praze, kde studuje obor zobcové flétny u paní profesorky Martiny Bernáškové. V loňském roce úspěšně složil maturitní zkoušku, nyní studuje pátý ročník. Na vyučovací praxi dochází do ZUŠ Jana Hanuše - Praha-Břevnov.
Jakub se za tu dobu účastnil mnoha koncertů, ať už v ZUŠ Česká Lípa, tak v rámci Konzervatoře Jana Deyla i mimo ní (např. na akci Vysokomýtské souznění v ZUŠ Vysoké Mýto, ZUŠ Open v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově), benefičních koncertů (Silou hlasu na Novoměstské radnici v Praze, Leontýnka v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí).

Helena Kabátová
je studentkou klasického zpěvu na Konzervatoři v Teplicích. Ke zpěvu na ZUŠ se dostala v jedenácti letech, ale hudba ji doprovázela už od malička a v hloubi duše věděla, že by se zpěvu chtěla věnovat naplno. Na ZUŠ v České Lípě studovala zpěv nejprve u paní učitelky Romany Hubálkové-Bártové, následně pak u paní učitelky Aleny Hellerové. Ta ji přivedla na myšlenku studia na konzervatoři, na kterou Helena úspěšně vykonala přijímací zkoušku, a tím pádem se jí splnil velký sen.
Na konzervatoři studuje Helena u paní profesorky Anny Hlavenkové, se kterou má skvělý vztah nejen profesní, ale i osobní. Zpěv Helenu naplňuje a doufá, že si bude plnit další hudební sny a cíle.

Ondřej Havránek
navštěvoval ZUŠ Česká Lípa v letech 2014 - 2019, kdy se pod vedením pana učitele Davida Singera věnoval nejprve hře na housle a poté hře na violu. Současně zde také nabyl své první zkušenosti s orchestrálními party v Komorním symfonickém orchestru pod vedením pana učitele Pavla Hrice. A protože mu hudba zcela učarovala, rozhodl se pokračovat ve hře na violu na konzervatoři. V současné době tedy studuje již čtvrtým rokem na plzeňské konzervatoři u pana profesora Zbyňka Paďourka.

Štěpán Šubrt
ZUŠ Česká Lípa začal navštěvovat v roce 2013 - hru na klavír studoval nejprve čtyři roky u paní Moskvinové, pak devět let u paní Jeništové a zároveň čtyři roky hru na varhany u pana Ševčíka. Nyní studuje prvním rokem hru na klavír na Konzervatoři v Teplicích. Již několikrát se zúčastnil různých soutěží (1. místo v krajském kole soutěže komorní hry ZUŠ 2019 - Trio s Rytmem; čestné uznání 2. stupně v ústředním kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír 2017; čestné uznání 2. stupně - Beethovenovy Teplice 2022, 2. místo - Beethovenovy Teplice 2023), a mimo jiné také Českého hudebního tábora mládeže.

Ctirad Macháně
je umělecký pseudonym, za kterým stojí Pavel Kohoutek, multiinstrumentalista z Nového Boru, který na půdě ZUŠ studoval hru na klavír v letech 1993 - 2000 u paní učitelky Miloslavy Vacíkové. Na hudební nauku docházel k Marku Kučerovi. Ctirad hraje na klavír, kytaru, baskytaru, bicí, cajon, flétny, ukulele a handpan, který je dokonalým průsečíkem harmonií, melodií a rytmů, tedy zkušeností, které získal ve hře na klavír a bicí nástroje. Ctirada dnes můžete slyšet na hradě Oybin v Žitavských horách, kde hraje na klavír s violistou Ondřejem Pešlem, v kapele Tcheichan, kde hraje na bicí, na tentýž nástroj hraje s punkovou legendou Pupíček, v kapelách Evan a Máňa trio hraje na cajon, v jeho sólovém projektu Cti Hang hraje na handpan.

Tomáš Mourek, j. h.
studoval hru na klarinet na ZUŠ Třemošná u Dalibora Bárty (dva cykly) a hru na klavír na ZUŠ Třemošná u Dany Husákové. Nyní navštěvuje druhý rok Konzervatoř v Plzni, kde studuje hru na klarinet u Jindřicha Pavliše a Vojtěcha Nýdla. Tomáš je stálý člen zuškovského orchestru Tremolo a folklorního souboru Rokytí z Rokycan.

Koncert přinese nejen příjemné setkání těchto bývalých studentů a jejich učitelů, ale i nezapomenutelný hudební zážitek jejich přátelům a fanouškům.

 

Nahoru