Českolipský komorní cyklus představuje svoji šestou sezónu

Verze pro tisk |

ARBOR – spolek pro duchovní kulturu připravil pro letošní rok šesté pokračování Českolipského komorního cyklu. Od dubna do prosince nabídne v České Lípě a premiérově i v jejím okolí pět komorních koncertů věnovaných klasické hudbě se zpestřením v podobě folklóru, jazzu či představení zanikající česko-německé kultury z oblasti tzv. Egerlandu neboli Chebska. I letošní nabídka láká na přední osobnosti a soubory české klasické scény, jako je Schola Gregoriana Pragensis, flétnista Jakub Kydlíček a jeho soubor Concerto Aventino, nebo cimbalistka, zpěvačka a skladatelka Zuzana Lapčíková se svým kvintetem a klavíristou a skladatelem Emilem Viklickým. Cyklus tradičně představí i mladé talenty, a to dechový Alinde Quintet, který na sebe upozornil i v rámci projektu Showcase mladých českých interpretů. Hudební setkání se uskuteční převážně v českolipském kostele Mistra Jana Husa, vánoční program bude tentokrát zasazen do nově zrekonstruovaného Jiráskova divadla v České Lípě. Letní koncert vezme návštěvníky na výlet do obce Janovice u Kravař u České Lípy, kde se na místní historické usedlosti představí hudebně-taneční uskupení Malíři, které se věnuje záchraně zapomínané egerlandské kultury. Předprodej vstupenek bude zahájen 1. února, cyklus se po covidové pauze vrací i k prodeji zvýhodněného předplatného na celý ročník. 

„Letošní ročník Českolipského komorního cyklu otevřeme provedením zpívaných pašijí, které zazní na Velký pátek v podání renomované Scholy Gregoriany Pragensis pod vedením Davida Ebena. Představíme vám také hudbu zahrnující období od pozdního klasicismu až po 21. století v podání ceněného mladého dechového kvinteta Alinde Quintet. Třetí zastavení svěříme vynikajícímu hráči na flétny Jakubovi Kydlíčkovi a jeho souboru Concerto Aventino. Ti nás zavedou do barokní Itálie a Německa. Další projekt je naším hudebním překvapením a dárkem pro Vás. Vypravíme se společně autobusem do nedalekých Janovic u Kravař. Zde v překrásné kulise dobového stavení vystoupí duo Malíři a taneční skupina Malíři, kteří nám v dobových krojích představí již zaniklou egerlandskou lidovou kulturu. Večer bude proložen texty, tancem, zpěvem a samozřejmě hrou na citeru. Jakýmsi epilogem bude poslední vánoční projekt zasazený do nově zrekonstruovaného Jiráskova divadla v České Lípě, kde vystoupí první dáma lidové interpretace – zpěvačka a cimbalistka Zuzana Lapčíková se svým kvintetem. Ta představí esenci toho nejkrásnějšího, co nepřeberná studnice lidové hudby nabízí. Může být lákavější pozvánka na vánoční koncert, který bude korunován hostováním jednoho z nejúžasnějších jazzových klavíristů, jakým je Emil Viklický?,“ zve na letošní ročník cyklu Martin Prokeš, předseda pořádajícího spolku ARBOR.

Vstupenky na letošní koncerty budou od středy 1. února v prodeji ve festivalové kanceláři spolku v České Lípě (Žižkova 528/6) či online na ww.clkc.cz. Cyklus nabídne na červnový mimočeskolipský koncert možnost autobusové dopravy. Vstupenky na jednotlivé koncerty zůstávají v prodeji za cenu 250 Kč s výjimkou prosincového koncertu s cenou 390 Kč. Cyklus obnovuje prodej abonmá na všechny koncerty, které je za cenu 1.000 Kč nabízeno i s jízdenkou na koncert do Janovic zdarma.

Záštitu nad cyklem převzaly Ing. Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana, řízení resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu a Ing. Jitka Volfová, starostka Města Česká Lípa.
Tradičními podporovateli cyklu jsou Ministerstvo kultury České republiky, Liberecký kraj, Město Česká Lípa, Státní fond kultury a Rodina Tichých.

Bližší informace najdete k jednotlivým koncertům najdete na www.clkc.cz.  

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru