Českolipský komorní cyklus startuje už příští týden!

Verze pro tisk |

Už za dva týdny bude zahájen 5. ročník Českolipského komorního cyklu. Od března do prosince se můžete těšit na šest komorních koncertů s nabídkou klasické hudby a drobným zpestřením ze světa jazzu. Letošní nabídka láká na významné osobnosti české klasické scény, jako je hornista Radek Baborák, varhaník Aleš Bárta, violoncellista Jiří Bárta nebo houslista Roman Patočka, kteří se představí v komorních uskupeních. Chybět nebude ani setkání s vokálním uměním společně se souborem Ad vocem a sopranistkou Annou Hlavenkovou, nebo na objednávku cyklu připravený vánoční program renomovaného souboru Musica Florea Marka Štryncla s pěvkyní Alenou Hellerovou. Cyklus letos představí i mladé talenty, zázračné akordeonové duo Martina Kota a Viktora Stockera, a vrací se i k oblíbenému open-air koncertu v městském parku, který bude tradičně přístupný zdarma a představí Lípa Musica Jazz Quartet. Hudební setkání se uskuteční převážně v českolipském kostele Mistra Jana Husa, vánoční program nově zasazuje do dalšího českolipského sakrálního prostoru – kostela Narození Panny Marie.

Přijďte s námi oslavit příchod jara a odchod covidu a odpočinout si od náročné doby... Prokazování bezinfekčnosti je minulostí a ztížené dýchání pod rouškou také. Ve čtvrtek 24. března začínáme s hvězdným triem: Jiří Bárta – Roman Patočka a Jakub Fišer, kteří vám představí neotřelou interpretaci kultovních Goldbergových variací Johanna Sebastiana Bacha. Vstupenky jsou v prodeji online nebo ve festivalové kanceláři v Žižkově ulici 528/6 v České Lípě.  Připomínáme, že pokud si z nabídky cyklu vyberete tři a více koncertů, můžete uplatnit hromadnou slevu ve výši 20 %! 

S ohledem na současnou mezinárodní situaci se s cyklem hlásíme k podpoře veřejné sbírky Charita pro Ukrajinu na pomoc lidem zasaženým ozbrojeným konfliktem v této zemi, kterou spravuje Charita České republiky. Na koncertu bude k dispozici pokladnička. Přispět na pomoc lidem zasaženým válkou zajistit základní životní potřeby je možné i přímo příspěvkem na sbírkový účet č. 55660022/0800, variabilní symbol 104, nebo zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru