Koncert KOMORNÍHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU a TUTTE CITTADELLE

Verze pro tisk |

Nenechte si ujít výjimečný koncert plný skvělé hudby ve středu 2. března 2022 ve Velkém sále ZUŠ Česká Lípa od 17 hodin, na kterém společně vystoupí dva zajímavé hudební ansámbly - KOMORNÍ SYMFONICKÝ ORCHESTR ZUŠ Česká Lípa a smyčcový soubor TUTTE CITTADELLE ze ZUŠ Nový Bor.

KOMORNÍ SYMFONICKÝ ORCHESTR, který vznikl v ZUŠ Česká Lípa před několika lety, řídí p. uč. Pavel Hric spolu s p. uč. Martinou Bačovou (smyčcová sekce). Toto hudební těleso má dnes přes 40 členů a jeho repertoár tvoří originální klasická díla, lidové písně, filmová hudba, úpravy skladeb různých stylů aranžované vedoucím a dirigentem souboru Pavlem Hricem.
V letošním školním roce se v rámci MenART orchestr setkal s jednou z nejvýznamnějších osobností světové klasické hudební scény - hornistou a dirigentem Radkem Baborákem, a mimo jiné se zúčastnil již poněkolikáté společné akce s MHF Lípa Musica Má to smysl!, na které byl partnerem tohoto hudebního tělesa i houslový virtuoz Josef Špaček a klavírní virtuoz Miroslav Sekera.
Na nadcházejícím koncertu vám zahraje oblíbené Largo - 2. větu Symfonie č. 9 „Z Nového světa“ od Antonína Dvořáka, Rigaudon od Henryho Purcela, Vojenskou symfonii od Josefa Haydna a další.

Smyčcový soubor TUTTE CITTADELLE je hostem ze Základní umělecké školy v Novém Boru. Uměleckým vedoucím tohoto souboru je p. uč. Martin Weiss a tvoří ho převážně hráči na housle spolu s klavírním doprovodem. V podání tohoto hudebního tělesa se můžete těšit na slavné Pastorale z Concerta grossa, no. 8 od irského hudebního skladatele Arcangela Corelliho a na Rondo e Saltarello od nizozemského autora Susato Tielmana.

Dle nejnovějších vládních opatření platí povinná ochrana dýchacích cest uvnitř budovy ZUŠ, tedy i během koncertu, děkujeme za pochopení a těšíme se na společný zážitek!


 

Nahoru