Papír sklo plasty vyprodali Progres a pokřtili nové album

Verze pro tisk |

Poslední lednová sobota patřila českolipské kapele Papír sklo plasty a především jejich fanouškům, kteří do posledního místa zaplnili klub Progres.

Papíři několik dní po svých čtrnáctých narozeninách pokřtili své nové album, gramofonovou desku s názvem Šílení. Role předskokana se, s grácií mu vlastní, zhostil Pepa Fárek, českolipská legenda (vyjmenovat hudební a jiné projekty, kterými prošel, by bylo na dlouho, zmiňme alespoň současnou kapelu The Viv a nezapomenutelnou roli Ježíše v Pašijových hrách) s písňovým setem plným hitů (od Šípkové Růženky po Hair), který, dle hlasitých ovací, na publikum jednoznačně zabral.

Koncert třicátníků Papírů, kteří jsou sice o něco víc "starší a tlustší," nedal plnému klubu mnoho šancí vydechnout. Pro domácí publikum se zkrátka hraje nejlépe. A na co že bude ze sobotního večera nejvíce vzpomínat zpěvák kapely, Jiří Gottlieber? "Děkujeme srdečně všem, kteří s námi přišli pokřtít desku. Byla to pro nás obrovská podpora. Mačkat se v přeplněném Progresu je pro kapelu něco nezapomenutelného. Pro návštěvníky asi moc ne. (smích) Jako bonus musím osobně poděkovat Martinu Forgáčovi za jeho výzvu ke stage divingu! Když skočíte do publika, v mé případě tedy když se položíte do publika a lidé vás nesou na rukou, je to fantastický. Myslím, že jsem celou dobu u stropu jen nevěřícně volal, že se vznáším. Bylo to nezapomenutelné, stejně jako celý večer. Díky všem!"

Pokud vám deska Šílení ve vaší sbírce chybí, zaměřte svou pozornost na vydavatelství Červený kůň, kde si můžete zmiňovaný vinyl koupit či si zdarma stáhnout mp3. A nebo se vydejte 12. 2. do Prahy na Zimní Banát, kde Papíři vystoupí ve 21 hod., a kupte si desku přímo u nich.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru