Výstava a koncert akordeonů a kytar v ZUŠ

Verze pro tisk |

Nenechte si ujít v pátek 14. dubna skvělý akordeonový a kytarový koncert s fenomenálním českým akordeonistou Ladislavem Horákem, jeho kolegou kytaristou Tomášem Hoňkem a účastníky celodenního workshopu z řad studentů ZUŠ Česká Lípa. Koncertu předchází výstava akordeonů a kytar s fundovaným komentářem. Veřejnost vítána v 16 hodin na Malém sále ZUŠ.

Ladislav Horák
Absolvoval Pražskou konzervatoř a Západočeskou univerzitu v Plzni (prof. Jaroslav Vlach). Během studií se stal vítězem a laureátem mnoha soutěží (Hořovice 1990, C.M.A. 1987-1990). Koncertuje sólově, v komorních souborech i za doprovodu orchestrů. Je propagátorem a prvním interpretem skladeb jak soudobých českých a zahraničních autorů, tak i kompozicí slavného argentinského skladatele Astora Piazzolly. Organizuje mezinárodní přehlídky a akordeonové soutěže.
Založil česko-německý festival Nová hudba na druhou. Pedagogicky je činný od roku 1992 na Pražské konzervatoři, na které je nyní zástupce ředitele, a kterou provedl oslavami dvoustého výročí založení, světového výročí UNESCO.

Nahoru