ZUŠ připravuje další Večer s Jazzovou farmou

Verze pro tisk |

Jednou za dva měsíce se můžete těšit na koncert v rámci projektu „Večery s Jazzovou Farmou“ ve Velkém sále ZUŠ Česká Lípa. V lednu tomu nebude jinak - ve čtvrtek 20. ledna 2022 se koná od 18 hodin již 39. Večer, na který si Jazzová Farma pozvala hosty: Big Band ZUŠ Liberec a Big Band ZUŠ Horní Počernice. Dle aktuálních vládních nařízení mohou koncert navštívit pouze očkovaní nebo osoby, které prodělaly covid a neuplynulo více než 180 dní od nemoci, s výjimkou dětí do 12 let (nemusí dokládat nic). Prosíme s sebou tato potvrzení a respirátor, děkujeme za pochopení :)

Jazzová Farma existuje už od roku 2006. Jejím cílem je hlavně motivovat začínající muzikanty, rozšířit jim hudební obzor a získat co nejvíce praktických zkušeností. Co se týče repertoáru, obsáhne všechny hudební styly, které lze v daném složení hrát. Pravidelně se účastní akcí v České Lípě a okolí, jako je např. Majáles, Městské slavnosti, Muzejní noc, hudební festival Všudybud a Mezinárodní hudební festival Lípa Musica - projektu „Má to smysl!“, díky němuž vystupovala společně s klavíristou Petrem Maláskem, zpěvákem Danem Bártou, klarinetistou Milanem Řeřichou, hornistou Radkem Baborákem a jeho úžasnými kolegy, s houslovým virtuosem Josefem Špačkem, a letos v listopadu se Jazzová Farma opět setkala s Josefem Špačkem a s výtečným klavíristou Miroslavem Sekerou.

Big Band ZUŠ Liberec účinkuje pro veřejnost a pravidelně se účastní jazzových festivalů a koncertů. Má za sebou celou řadu vítězství a úspěchů v republikových i v mezinárodních soutěžích a procestoval tak většinu evropských zemí. Diskografie Big Bandu obsahuje již více než desítku CD. Jako host se také několikrát účastnil veřejných nahrávek Českého rozhlasu v Jazz Clubu Reduta a legendárním Studiu A v Karlíně. Orchestr se zúčastnil od roku 1971 všech ročníků celostátní soutěže jazzových orchestrů ZUŠ, vždy obsadil jedno z prvních tří míst a několikrát zvítězil. Celý ensemble řídí nadšenec a liberecký jazzový mecenáš Rudolf Mihulka, který vede jazzové oddělení ZUŠ Liberec více než 40 let.

Big Band ZUŠ Horní Počernice byl založen v roce 2011. Členové souboru jsou žáky, případně absolventy ZUŠ Ratibořická v Praze 9. Stálé obsazení orchestru je 6 saxofonů, 5 trombonů, 3 trubky, klávesy, baskytara, kytara, bicí nástroje a perkuse. Repertoár BB je složen ze skladeb mnoha žánrů od swingu po funky, nechybí v něm ani známé filmové melodie. Big Band pravidelně vystupuje na školních akcích v Hornopočernickém divadle a na Chvalské tvrzi. Mezi významná vystoupení patří přehlídky Big Bandů pražských škol "Pražské ZUŠ hrají swing" a "Hudební maraton" konaný na Staroměstském náměstí v Praze. Absolvoval několik úspěšných koncertů ve francouzském Lyonu. Každoročně vystupuje na hornopočernickém festivalu studentských orchestrů "Hudební odpoledne". Od září 2016 vede orchestr Jan Triebenekl společně s Pavlem Cibochem.

 

Nahoru