ZUŠ zve na koncert bývalých žáků

Verze pro tisk |

Nenechte si ujít tradiční "Koncert bývalých žáků" ZUŠ Česká Lípa, který se vrací do Foyer v pátek 18. března 2022 v 18 hodin. Naše škola je hrdá na to, že se k nám studenti rádi vrací a jednou za rok předvedou na tomto koncertu své umění, které obohacuje jejich život i nadále nebo ho dokonce zdokonalují dalším studiem.

Letos nás navštíví Pavel Hrala, který u p. uč. Zuzany Čermákové studoval hru na housle, absolvoval u Jaroslava Foltýna na Pražské konzervatoři a nyní dokončuje studium hry na violu u Michala Foltýna. Je členem orchestrální akademie Symfonického orchestru českého rozhlasu, spolupracuje s kapelami napříč žánry a hraje se svou skupinou MANU.

Dalším hostem je Josef Fárek, bývalý student hry na kytaru u Marka Kučery, který navštěvoval v ZUŠ i Literárně-dramatický obor. Několik let působil v Praze, ale nedávno se přestěhoval zpět do České Lípy. Hraje a tvoří pro kapelu The Viv, která je na scéně více než deset let a stále hraje spontanní grunge. Naposledy se v Lípě představili akustickým koncertem, na který si jako hosta pozvali houslistu Pavla Hralu.

Jan Rejzek začal navštěvovat ZUŠ Česká Lípa ve svých 6 letech na elektronické klávesové nástroje u p. uč. Marcely Pechouškové, kde také později absolvoval. Byl přijat na Konzervatoř Teplice do oboru Elektronické Klávesové Nástroje a Tvorba hudebních aranží, nyní studuje u Zdeňka Kohouta. Momentálně se věnuje tvorbě vlastních aranží, ozvučení koncertů a tvorbě hudebních podkladů. Za jeden ze svých největších projektů považuje aranži světoznámé skladby We Are The World od Michaela Jackson, do které se zapojil orchestr, sbor a populární zpěváky Teplické konzervatoře.

Před dvěma lety u nás absolvovala klasický zpěv Jiřina Klímová. Začínala u p. uč. Romany Hubálkové a na poslední dva ročníky přešla k p. uč. Aleně Hellerové. Byla přijata na Teplickou konzervatoř na hlavní obor klasický zpěv, ale přestoupila na obor populární zpěv, ke kterému měla vždy blíž. Nyní studuje ve druhém ročníku u paní profesorky Vladislavy Svobodové. Je členkou Teplického Bigbandu, školní kapely a místní symfonicko-metalové kapely Buddycream.

Další úspěšnou absolventkou naší ZUŠ a vystupující na Koncertu bývalých žáků je Johana Havránková, která pět let studovala hru na klarinet u p. uč. Pavla Hrice a úspěšně v loňském roce zvládla přijímací řízení na konzervatoř v Plzni, kde nyní studuje u pánů profesorů Jindřicha Pavliše a Vojtěcha Nýdla.

Martin Kout navštěvoval hodiny bicích nástrojů Vojtěcha Šeminského mezi lety 2009 až 2014. Následně nastoupil na Konzervatoř v Teplicích, kde v roce 2020 úspěšně složil absolutorium. Téhož roku byl přijat na Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze, kde studuje jazzovou bicí soupravu u Martina Šulce. Krom studia působí v hudebních uskupeních různých žánrů a soukromě vyučuje.

Koncert přinese nejen příjemné setkání těchto bývalých studentů a jejich učitelů, ale i nezapomenutelný hudební zážitek jejich přátelům a fanouškům. ZUŠ Česká Lípa se těší na společné vystoupení bývalých žáků v pátek 18. března 2022 v 18 hodin ve Foyer ZUŠ, vstup zdarma a nyní již bez respirátorů.

 

Nahoru