Erasmus projekty na ZŠ Klíč pokračují

Verze pro tisk |

Projekty Erasmus+ jsou běžnou součástí výuky na Základní škole a Mateřské škole Klíč již několik let. Aktivně spolupracujeme s několika školami na projektech, které nás ovlivňují jak po pedagogické stránce, tak i lidské, a podstatně přispívají k rozvoji naší školy. Spolu se zahraničními školami zavádíme nové metody a přístupy, sdílíme své zkušenosti a poznáváme nové kultury.

V současné době jsme dokončili další z těchto úžasných projektů s názvem iPads School Learning for the Future. Hlavním tématem projektu, jak název napovídá, bylo využití moderních technologií ve výuce a podívat se na to, jak naši žáci vidí svoji budoucnost v digitální době. Na projektu s námi spolupracovaly školy ze Španělska - Cartagena, Portugalska – Barreiro, Estonska – Tartu a Chorvatska – Čakovec. Hlavními cíli projektu byli studenti, kteří jsou schopni mezinárodní spolupráce a rozvíjejí své digitální a jazykové kompetence. Studenti společně vytvořili knihu „Golden Dragon“, komiks s názvem „Katie’s Adventure“ a album písniček, které odrážely to, jak vidí svoji budoucnost. Pravidelné online setkávání je samozřejmostí.

Učitelé společně vytvořili databázi aplikací, která obsahuje popisy aplikací, příklady použitelnosti a komentáře k jejich využití; prezentace ze seminářů, které postihují problematiku využití digitálních technologií ve výuce.

Součástí projektů je i návštěva škol, abychom se lépe poznali a mohli lépe spolupracovat na projektu. Během setkávání spolupracujeme a učíme se v mezinárodních týmech. Při těchto aktivitách nejčastěji vznikají nová přátelství, která dalece přesahují původní projekt. Bohužel, nepodařilo se nám zrealizovat poslední setkání v Portugalsku prezenčně, ale zorganizovali jsme virtuální setkávání, která měla velký úspěch.

Dá se říct, že i díky tomuto projektu jsme byli připraveni na obtížné období, které nám přinesla online výuka. Nezůstali jsme v tom sami, protože i v tomto období jsme sdíleli své zkušenosti se svými zahraničními partnery. Kvalita projektu byla oceněna Evropským certifikátem kvality – European Quality Label.

Ani tímto projektem naše dobrodružství s Erasmus projekty nekončí, protože již teď připravujeme další. Je na co se těšit.

Projekt je financován Evropskou unií v rámci programu Erasmus+.
 

alt
alt
alt
Nahoru