Právě probíhá Týden nízkoprahových klubů

Verze pro tisk |

Letošní 15. ročník Týdne nízkoprahových klubů nese podtitul Škola, jak ji (ne)známe. Upozorňuje na téma duševního zdraví dětí a mladistvých v reakci na proměnu školní výuky. Klub Koule NZDM Charity Česká Lípa se ke kampani připojuje.

Poslední zářijový týden je v Česku tradičně věnován kampani Týden nízkoprahových klubů pořádané Českou asociací streetwork (ČAS). Nízkoprahové kluby pro děti a mládež se v tomto týdnu otevírají široké veřejnosti. Tématem patnáctého ročníku s podtitulem Škola, jak ji (ne)známe je svět teenagerů, proměny školy a duševní zdraví dětí a dospívajících. I náš klub Klub Koule NZDM vás zve k nahlédnutí do svého fungování a také na akci “Týden otevřených dveří Klubu Koule”.

V pořadí patnáctý ročník Týdne nízkoprahových klubů proběhne v termínu 20.–24. září. Jako každý rok se během několika dní sníží prahy mezi kluby a veřejností. Rodiče, zástupci samospráv, pedagogičtí pracovníci i potenciální klienti mají možnost nahlédnout do provozu těchto zařízení a seznámit se s jejich nabídkou, chodem a celkovým přínosem v místě, kde fungují.

Tento rok se kampaň zaměřuje na téma spolupráce nízkoprahových klubů pro děti a mládež a škol. „Podtitulem ‚Škola, jak ji (ne)známe‘ chceme upozornit na nezastupitelnou roli nízkoprahových klubů při návratu dětí do škol, který bude pro mnohé dospívající letos obzvlášť náročný. Kampaň vnímáme jako příležitost posunout mezioborovou spolupráci dále, ale také přiblížit veřejnosti svět dnešních teenagerů,“ přibližuje myšlenku letošního zaměření kampaně Martina Zikmundová, ředitelka České asociace streetwork.

„V rámci našeho programu chystáme „Týden otevřených dveří Klubu Koule,“ během kterého se i veřejnost může podívat na naše prostory a na naše aktivity, které děláme s klienty vevnitř i venku,“ přibližuje program vedoucí českolipského nízkoprahového klubu Marcela Jeništová. A dodává: „Máme dva roky krásný interiér, který jsme vyhráli v soutěži s jedním nábytkovým řetězcem, budeme vyrábět mandaly nebo v městském parku si s námi můžete vyzkoušet populární slackline neboli chození po balančním popruhu mezi dvě stromy." 

Nízkoprahové kluby nabízejí prostor a poradenství pro děti a dospívající, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, se kterou si neumí poradit sami. Nízkoprahová zařízení jsou registrovanou sociální službou a veškeré služby jsou poskytovány dětem a teenagerům zdarma. Nízkoprahových klubů je v Česku podle posledních údajů MPSV celkem 247.

Bližší informace k programu našeho klubu v rámci Týdne nízkoprahových klubů najdete na www.ceskalipa.charita.cz
﹡﹡﹡
Klub Koule NZDM je od roku 2010 českolipský nízkoprahový klub pro děti a mladistvé Charity Česká Lípa, sociální služba poskytovaná, ambulantní a terénní formou, dětem a mladým lidem ve věku 6 – 26 let pobývajících v České Lípě. Naším posláním je klient směřující k samostatnosti, integrující se do společnosti tím, že se aktivně podílí na řešení vlastní životní situace.
﹡﹡﹡
Česká asociace streetwork je střešní organizací poskytovatelů terénních a nízkoprahových sociálních služeb. Ty jsou snadno dostupné lidem a zcela zdarma. Pracují s dětmi a mládeží, s lidmi bez domova, s uživateli návykových látek a dalšími osobami v nepříznivé sociální situaci. Mimo to ČAS vzdělává a vede mnoho vlastních projektů jako jdidoklubu.cz, pracenaulici.cz, restartshop.cz nebo nově casodcasu.cz. ČAS v Česku funguje od roku 1997. Více na streetwork.cz
 

Nahoru

Komentáře

Re: Právě probíhá Týden nízkoprahových klubů

Vážená redakce I-N!
Mám za naši rodinu skromný, upřímný a trochu naštvaný dotaz
Ověřujete zprávy (články), které zveřejňujete?

Příkladně tento dnešní od paní M. Jeništové.
Dotyčná dáma píše: "Bližší informace k programu našeho klubu v Týdne nízkoprahových klubů najdete na www.ceskalipa.charita.cz". Měli jsme zájem o bližší informace, klikli na odkaz - ajta, tam zhola nic, pouze odkaz na další kliknutí, konkrétně na FB stránku "Klubu Koule NZDM". Ovšem tam také zhola nic. Tak jsme se, slušně řečeno, podivili...

Nahoru

Re: Právě probíhá Týden nízkoprahových klubů

Paní Tichá,
na první pokus na Google (klub koule NZDM ) to vyskočilo s obsáhlým textem a taky email na organizátorku . jenistova@fchcl.cz. I-noviny zveřejní zprávu, ale určitě nemají aparát k jejímu ověřování .

Nahoru

Re: Právě probíhá Týden nízkoprahových klubů

22. Září 2021 - 16:00 | zahradnik

Pane Zahradníku, patrně jste komentář paní Tiché četl z rychlíku! Ona píše o absenci "bližších informacích k programu". Po kliknutí na odkaz (také jsem vyzkoušel) je skutečně obsáhlý text a email, ale nikoliv program! Je tam výslovně uvedeno: "Sledujte facebook Klubu Koule pro finální program Týdne nízkoprahových klubů." Na facu ovšem žádný finální program není a to již skončil třetí z pěti dnů Týdne... Paní Tichá tedy napsala správný komentář! Krásný podzim!

Nahoru

Re: Právě probíhá Týden nízkoprahových klubů

Máte pravdu pane Šádku. Soustředil jsem se na výtku i-novinám , že neověřuje články . Nečetl jsem vůbec ten obsáhlý text , jen jsem chtěl pomoci p. Tiché , když nic nenašla. Na facebooku nejsem.
Sypu si popel na hlavu :-)

Nahoru