Českolipská kultura bude promlouvat k divákům online i v dubnu

Verze pro tisk |

Za uplynulé dva měsíce si příznivci kultury v našem městě začali pomalu zvykat, že jim vždy několik večerů v měsíci zpříjemní svými online akcemi organizace Kultura Česká Lípa, která pořady ve svých prostorách natáčí a jejich záznamy pak k divákům posílá prostřednictvím svého Facebooku a YouTube.

Nejinak tomu bude i v dubnu, kdy budou mít premiéru tři projekty, v rámci nichž si přijdou na své dospělí a stejně tak jako v březnu i děti. Těm bude tradičně patřit sobotní odpoledne, kdy mohou vyrazit na virtuální  prohlídku hradem Lipý s místní bílou paní, Anežkou ze Šternberka, a poslechnout si její příběh. Premiérově se Anežka zjeví v 15 hodin. Druhá polovina měsíce bude ve znamení pásma scénické poezie s názvem Balada, inspirované Wolkerovou Baladou o námořníkovi. Představení v režii Ivany Bufkové uvede českolipský Divadelní klub mladých. V úplném závěru měsíce čeká příjemný zážitek milovníky klasické hudby. Program, jemuž bude vévodit český hudební velikán Antonín Dvořák a doplní ho další hudební velikán W.A. Mozart, provede renomované komorní hudební těleso, Škampovo kvarteto.

„Snažíme se stále přicházet s něčím novým, pro diváky zajímavým. Zhmotnili jsme proto místní pověst o bílé paní, která se váže k hradu Lipý a udělali z ní prohlídku pro děti. Poetické představení Balada bude zase natáčeno ze zajímavých prostor sklepení hradu Lipý, což bude mít jistě také svou nezaměnitelnou atmosféru a koncertem Škampova kvarteta bychom zase rádi připomněli letošní 180. výročí narození Antonína Dvořáka,“doplňuje několik zajímavostí k jednotlivým projektům ředitelka Kultury Česká Lípa, Tereza Vraná a dodává, „stále máme také na našich sociálních sítích všechny předešlé online kulturní akce z února i března, takže i na ty mají naši diváci pořád možnost se podívat.“

Stále platí, že pořady je možno sledovat na dvou platformách, Facebooku a YouTube. Konkrétně na profilu Kultura Česká Lípa, příspěvková organizace. Kdo by chtěl podpořit jednotlivé akce i jinak než jejich sledováním, může si na kteroukoliv z nich zakoupit za 30,- Kč dobrovolnou e-vstupenku na www.cl-kultura.cz, kde rovněž najde veškeré bližší informace o datech a časech premiér i další podrobnosti.

 

alt
Nahoru