Na hrad Lipý se vrací prohlídky v plném rozsahu i s výkladem

Verze pro tisk |

Na hrad Lipý s průvodcem? Dříve samozřejmé, v poslední době vzhledem k vládním nařízením nemožné. Návštěvníci se dosud museli spokojit s individuální prohlídkou místo té klasické skupinové a místo průvodce „z masa a kostí“ s průvodcem papírovým.

Od zítra už tomu bude jinak. Pokud se rozhodnete zavítat na hrad Lipý, či do Centra textilního tisku, můžete se těšit na prohlídku v plném rozsahu, což v případě hradu znamená možnost navštívit historické interiéry a hradní sklepení. V případě Centra textilního tisku

„Prohlídky už budou fungovat ve standardním rozsahu. V případě hradu to znamená pro návštěvníky možnost navštívit i historické interiéry a hradní sklepení. V případě Centra textilního tisku to bude praktická ukázka potiskování textilu. Do prohlídek se tedy znovu zařadí části, které se v rámci prohlídek individuálních realizovat nedaly,“upřesňuje návrat k normálu ředitelka příspěvkové organizace Kultura Česká Lípa, Tereza Vraná.

K normálu se vrací i vstupné, jež bude opět za plnou cenu. Jediným omezením, které tak stále ještě zůstává, je omezení počtu osob na jednu prohlídku, stanovené dle vládních nařízení na 6 osob.

Hrad Lipý i CTT lze navštívit ve dnech středa – neděle, 9 – 12 a 13 – 17 hodin. Prohlídky začínají každou celou hodinu a je stále třeba během nich dodržovat všechna hygienická nařízení, tedy nošení respirátorů, dodržování rozestupů a dezinfekci rukou. Všechny detailní informace se v případě potřeby návštěvníci dozví na pokladně v Centru textilního tisku.

Nahoru