Předprodej vstupenek na letošní Lípu Musicu začíná

Verze pro tisk |

V úterý 2. května startuje předprodej vstupenek na 22. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Ten proběhne v termínu od 30. června do 21. října s tradičním epilogem ve spolupráci se ZUŠ Česká Lípa 2. a 3. listopadu v České Lípě. Festival letos nabídne řadu 19 koncertů a doprovodných programů včetně mistrovských kurzů na 12 místech Libereckého a Ústeckého kraje i saského příhraničí. Do prodeje je uvolněna kapacita cca 4.200 vstupenek. Předprodej vstupenek bude probíhat ve festivalové kanceláři v České Lípě, online prostřednictvím webových stránek festivalu a omezeně na vybraných koncertních místech.

Uměleckým garantem 22. ročníku je výjimečná osobnost na české i mezinárodní scéně v oblasti klavírního umění Jitka Čechová. Dramaturgie akcentuje představení klavírního umění v jeho rozmanitých formách a podobách s titulem „Klavír všemi smysly“. Jitka Čechová se představí na čtyřech festivalových projektech včetně role garanta letošního projektu se ZUŠ Česká Lípa Má to smysl, kde uvede své mistrovské kurzy.

Mezi největší hvězdy 22. ročníku festivalu se zařadí klavírista Lukáš Vondráček za doprovodu Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK pod taktovkou Tomáše Braunera na zahajovacím koncertu festivalu, cembalista Mahan Esfahani, mezzosopranistka Lucile Richardot za doprovodu souboru Collegia 1704 Václava Lukse, kontratenorista Andreas Scholl společně s Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka. Dále basista a hráč na loutnu Joel Frederiksen s Ensemble Phoenix Munich, Janoska Ensemble, Anima Shirvani, klarinetista David Orlowsky nebo loutnista David Bergmüller. Z českých interpretů Lípa Musica letos přivítá Collegium Marianum, Martinů Voices, Czech Brass, Josefa Špačka a Tomáše Jamníka, Escualo Quintet nebo talentovanou mladou klavíristku Kláru Gibišovou.

Výjimečným projektem pro jaro příštího roku, který již má festival také v prodeji, bude mimořádné vystoupení světově renomované pěvkyně Joyce DiDonato, která 9. března 2024 v Liberci uvede svůj prestižní cenou Grammy ověnčený projekt Songplay.

Předprodej vstupenek probíhá od 2. května 2023. Vstupenky na jednotlivé koncerty budou k dostání ve festivalové kanceláři a na webových stránkách festivalu zde. Festivalová pokladna bude do prázdnin otevřena každý všední den kromě pátku. Festival i v letošním roce nabídne svým návštěvníkům autobusovou dopravu do všech lokalit mimo Českou Lípu.

Hlavními partnery festivalu je skupina ČEZPivovar Cvikov a Ještědská stavební společnost

 

Více informací na www.lipamusica.cz.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru