V roce 2022 festival zahájí Lípu Musicu operní open-air gala

Verze pro tisk |

Slavnostní závěrečný koncert 20. ročníku Lípu Musicy se stal příležitostí k oznámení programu zahajovacího koncertu příštího 21. ročníku MHF Lípa Musica. Ten se uskuteční v úterý 23. srpna 2022 na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. Na programu je operní galakoncert vynikající české sopranistky Kateřiny Kněžíkové, kterou v ukázkách z oper Mozarta, Donizettiho, Gounoda a Čajkovského doprovodí přední orchestr PKF–Prague Philharmonia za řízení úspěšného dirigenta Roberta Jindry.

„Budeme se na návštěvníky opět těšit v následujícím ročníku, kterými zahájíme nezvykle a velkolepě pod širým nebem a to 23. srpna 2022 od 20 hodin na náměstí pře Libereckou radnicí, a to ve velkém stylu letních operních galavečerů v podání přední české sopranistky Kateřiny Kněžíkové – Plachetkové, která vystoupí se svým kolegou, tenoristou Danielem Matouškem za doprovodu PKF – Prague Philharmonia pod vedením dirigenta Roberta Jindry. Předprodej na tento mimořádný večer, který bude dalším Koncertem pro Liberecký kraj, zahájíme v pondělí 22. listopadu 2021,“ dodává Martin Prokeš.

Sopranistka Kateřina Kněžíková je jednou z nejperspektivnějších pěvkyň mladé generace pohybující se převážně v lyricko-koloraturním oboru. Její portfolio zaujme nebývalou šíří repertoáru – věnuje se interpretaci barokních a klasicistních děl, operám 19. století i soudobé hudbě, důležitou součástí jejích aktivit jsou i komorní a písňové recitály. Je laureátkou řady pěveckých soutěží, držitelkou ocenění Classic Prague Awards i Ceny Thálie. Kateřina Kněžíková se publiku představila na řadě festivalů u nás i v zahraničí a má za sebou spolupráci s předními orchestrálními tělesy a celou plejádou skvělých dirigentů po celé Evropě. V loňském roce mimořádně zazářila i na prestižním operním festivalu v britském Glyndebourne. Kritika shodně ocenila její sametový, měkce znějící soprán plný svěží intenzity. Kateřina Kněžíková již také předává své zkušenosti a postřehy nejmladším talentům v rámci stipendijního programu Nadace Magdaleny Kožené MenART a dalších mistrovských kurzech. A právě díky tomu na svém festivalovém debutu nabídne nejen své umění, ale představí i výjimečný mladý talent – tenoristu Daniela Matouška, který oplývá pozoruhodným hlasem a již září na předních operních scénách.

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica tak vstoupí do třetí dekády své existence slavnostním operním galakoncertem, který nabídne jiskřivé ukázky ze světa klasicistní, belcantové i veristické opery ve svěžím podání mladých operních pěvců. Ty doprovodí jeden z našich nejlepších orchestrů PKF – Prague Philharmonia, kterou bude řídit úspěšný dirigent Robert Jindra. Šestý Koncert pro Liberecký kraj je tak v tom nejlepším slova smyslu synonymem pro „to nejlepší ze světa opery“ a zahájí tak jednadvacátý festivalový ročník, jehož celý program bude zasvěcen poctě a oslavě krásy lidského hlasu.

Vstupenky budou od 22. 11. 2021 v prodeji ve festivalové pokladně, na www.lipamusica.cz a v sítích Colosseum Ticket a eVstupenka.
Více na www.lipamusica.cz. 
 

alt
alt
Nahoru