Večer ČSSR-SSSR přátelství po 50 letech

Verze pro tisk |

Premiéra 19. 10. od 18 hodin v Muzeu Eduarda Helda v Zákupech
Slavnostní uvedení 15. 11. od 18 hodin ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě při příležitosti dernisáže

Akce č. 15-16 z cyklu OCCUPY * 2018 * PROSTOR RALSKO, který je součástí výstavy SOVĚTSKÁ OKUPACE od počátku do konce

Původní záměr akce:
Po 50 letech od roku 1968 obnovujeme činnost Svazu československo-sovětského přátelství, druhé nejmasovější organizace působící v ČSR a v ČSSR již od roku 1948. Organizace, která u nás významnou měrou popularizovala sovětskou vědu, historii a kulturu, se také podílela na „proruské“, komunistické propagandě a přispívala k tzv. normalizaci v období přítomnosti sovětských vojsk na našem území. Po vzoru akcí pořádaných Svazem organizujeme večer plný Ruska a ruského umění s dětmi z bývalé ruské školy Jurije Gagarina v Mimoni.

Popis plánované akce:
GOGLMOGL produktion ve spolupráci s režijním duem VerRich uvádí studentky a studenty mimoňského gymnázia v divadelním Večeru ČSSR-SSSR přátelství po 50 letech! Večer, který začíná jako vědomostní soutěž o Sovětském svazu, se postupně mění v divokou přehlídku lidového umění, kde se minulost potkává s budoucností a oficiální propaganda s podvratným disentem. To vše v interpretaci nejmladší generace pracující inteligence v kraji, odkud se náš uran těžený našimi politickými vězni vyvážel přímou železniční linkou do sovětských jaderných hlavic a kde místní komunistická buňka podle svých vlastních slov vždycky pracovala jen a jen pro lidi… pro nikoho jinýho… a nikoho nezavraždila a vždycky po sobě umyla talířky... přijďte se přesvědčit! Občerstvení zaručeno.

Popis uskutečněné akce:
Bude doplněn v závislosti na tom, co daný Večer budete dělat.

Hrajeme pro vás:
Anna Bartoňová, Felicitas Martinová, Viktorie Shybivská, Aneta Šemberová, Filip Ehrenberger, Jiří Sedláček, Maty Sochor, Veronika Kyrianová a Richard Němec 

Doporučení:
Večer doporučujeme spojit s návštěvou výstavy SOVĚTSKÁ OKUPACE * od počátku do konce, která je k vidění přímo ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a dále také v Muzeu Eduarda Helda v Zákupech. 

Bližší info:
https://www.muzeumcl.cz/sovetska_okupace.html 

Projekt je realizován za finanční podpory:
Město Česká Lípa, Nadace Život umělce, Liberecký kraj – Záštita paní radní Květy Vinklátové

alt
Nahoru