Dětské a ostatní tipy listopad

Verze pro tisk |

Prožitkový večer Ohromující síla mysli
Všichni máme stejné schopnosti, ale jen o nich nevíme. To je filozofie Mirka Vojáčka, který vás naučí, jak pouhou myšlenkou zahřát kov, aby změkl. Zjistěte, jak se zbavit všeho, co vás trápí, omezuje a nevyhovuje vám. Nahlédněte do světa Kvantových oprav a poznáte, jak si zjednodušit život.
6. 11., 18:00, KD Crystal

Fany a pes
Napínavý a zároveň laskavý animovaný film o síle přátelství a odvaze změnit historii se hluboce dotkne nejen mladých diváků. Příběh Fany líčí, ve shodě se skutečností, se smyslem pro detail a citem pro tehdejší atmosféru, průběh pokojné revoluce na podzim roku 1989 z pohledu dítěte.
v kinech od 9. 11.

Štístko a Poupěnka: Ať žijí pohádky!
Ve zbrusu novém představení se motýlek Štístko a víla Poupěnka dostanou spolu se svými broučky do pohádkového lesa a s vašimi dětmi budou zpívat písničky, vyprávět pohádky a tančit. Pomohou Karkulce, aby ji nesežral vlk, nebo si zahrají na Pejska a Kočičku. Především ale nezapomenou, že jen kamarádi drží všichni za jednoho a jeden za všechny.
9. 11., 10:00, Jiráskovo divadlo

O statečném kováři Mikešovi
Pohádky nám od pradávna vyprávějí poutavé příběhy o lásce, o lidské statečnosti a slabosti, o věčném boji dobra se zlem. A přesně takové je i toto vyprávění. Libor Jeník, autor divadelních pohádek Krysáci a ztracený Ludvík nebo Čtyřlístek v pohádce, děti tentokrát zavede do pohádky podle klasického příběhu Boženy Němcové.
15. 11., 15:00, Jiráskovo divadlo

Tři zlaté vlasy Děda Vševěda
Klasická pohádka v podání Činohry Skaláček Tisá vypráví o tom, jak si Plaváček za tři zlaté vlasy děda Vševěda zaslouží princeznu a při svém putování pomůže tam, kde je třeba, aby zlý král došel potrestání. Jak už to zkrátka v pohádkách bývá.
16. 11., 10:00, Divadlo Nový Bor

Umělecká plastika 20. století ve veřejném prostoru
Další přednáška skupiny Proluka Vlastivědného spolku Českolipska z cyklu otevřených diskusních přednášek o architektuře, urbanismu, veřejném prostoru a vizuální podobě města představí tentokrát pohled na město očima sochaře Pavla Karouse, autora projektu Vetřelci a volavky. O čtyři dny dříve proběhne komentovaná prohlídka vybraných děl v centru města, při níž bude představen nově vydaný průvodce k tématu plastik v České Lípě.
20. 11., 17:30, U bílýho černocha

Ledové království II
Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Pokračování druhého nejvýdělečnějšího animovaného filmu je opět výsledkem společné práce Oscary ověnčeného týmu.
v kinech od 21. 11.

Vánoce s Pumphutem v gotickém sklepení hradu
Přijďte si poslechnout vyprávění o Hornolužické pahorkatině a památkách v okolí pohraničního města Wilthen. Seznamte se s památkami, kulturou a hlavně s osobností čaroděje Pumphuta, který vám bude o kraji slunečních kamenů – lužicko-srbského stonenhenge osobně vyprávět. Součástí bude též ochutnávka wilthenské brandy.
28. 11., 17:00, Lipý

Gruzie a Arménie Pavla Svobody
Populární cestovatel a fotograf Pavel Svoboda povypráví zábavnou formou sobě vlastní o dvou měsíčních cestách na Kavkaz. Zaledněné hory, středověká atmosféra kamenných vesnic, obětování turu v rámci křesťanských svátků, litry vína i pálenky čača, přátelská družba, dechberoucí arménské kláštery, vodka, šašliky i málo známé termální prameny. Cesty plná přátelství, neočekávaných chvil a postsovětské nostalgie. V rámci večera dojde i na křest nové knihy Napříč Asií o půlroční cestě z Moskvy do Bangkoku.
29. 11., 19:30, U bílýho černocha

Rozsvícení vánočního stromu
Letošní rozsvícení vánočního stromu a vánoční výzdoby ozdobí svým vystoupením zpěvačka Ewa Farna a také Divadlo Kvelb s 13m vysokou loutkou anděla. Po rozsvícení bude následovat koncert Hluché party a Jazzové farmy, zároveň po celý den bude na náměstí probíhat vánoční jarmark. 
30.11., od 15:00, nám. T.G.M. Česká Lípa

 

 

Nahoru