Říjen byl pro Shobu Academy bohatý na medaile

Verze pro tisk |

Říjen byl doslova nabitý řadou sportovních událostí, ve kterých své umění v karate předvedli i reprezentanti českolipské Shobu Academy. Vše odstartovalo 9. 10. Národním pohárem v Hradci Králové, kde se představil Šimon Branda. V konkurenci dalších 14 borců se postupně probojoval v hlavní kategorii kata muži až do boje o medaile. Stejně jako na jaře to nakonec skončilo bronzem a kvalifikací na prosincové Mistrovství České republiky.

Na Národní pohár navázal Liberecký pohár talentů, který přinesl doslova medailové žně. Cinklo to hned třiadvacetkrát, přičemž se zástupcům akademie podařilo přivézt sedm zlatých, devět stříbrných a sedm bronzových medailí. Na kov nejcennější dosáhl Robin Cenger, Zuzana Mohauptová, Jan Fedorčák a Jiří Urban.

Celý říjnový kolotoč zakončilo mistrovství Evropy karate IKU konané v Rumunsku. Do Drákulovi země jsme vyslali Sáru Ješetovou a Jakuba Boška, aby zde reprezentovali nejen náš klub, ale i celou Českou republiku a její karatistickou základnu. A s tímto úkolem se naši mladí padawanové poprali se ctí. Sára Ješetová se nakonec umístila na pátém místě a Jakub Bošek se dokonce probojoval až na bednu. Z Rumunska přivezl cenný bronz. Gratulujeme!
 

alt
alt
Nahoru