Závodníci SPORT RELAX vybojovali 5 titulů mistra ČR

Verze pro tisk |

Celý víkend byl pro závodníky SPORT RELAX velmi náročný. Už to, že soutěžní sezóna začíná takto brzy (vše způsobeno situací v ČR kolem Covid-19). Měli jsme přípravné soustředění, ale do Hradce Králové se odjíždělo s ambicemi zejména uspět v kumite (zápasy). Tento šampionát SKIF je pro nás oblíbený, jelikož nejsme trestáni za tvrdší techniky a závodníci nejsou pod takovým tlakem.

Nakonec se nám podařilo vyhrát i titul mistra ČR v kata týmech dorostenek ve složení (Znamenáčková, Pokorná, Klimplová) a bylo to pro nás obrovským povzbuzením.

Veliké překvapení bylo v podání Jana Klimeše v kumite Master, kde ve finále předvedl pěkný výkon. Podařilo se mu načasovat gyaku-zuki na střední pásmo a soupeře paralyzoval. Vítězství to bylo opravdu zasloužené a k titulu mistra ČR přidal ještě bronz v kata.

Další skvělé vystoupení předvedla děvčata v kumite týmech ve složení (Znamenáčková, Pokorná, Klimplová), kde se postupně probojovaly do finále. Tam si poradily s týmem z Brna a do České Lípy odvážejí zlato.

Děvčatům se dařilo i ve jejich individuálních kategoriích. Jen škoda finálového boje o zlato Adély Znamenáčkové, kdy vedla zápas, ale nakonec při střetu zlomila nos soupeřce a byla vyloučená. To nám je moc líto, ale je to boj a musíme s tím počítat.

"Jako kouč jsem byl velice spokojený, ale neusínáme na vavřínech a jedeme dále. Je potřeba stále ladit techniku, jak v kata, tak i kumite. Pro klub SPORT RELAX to jsou cenné medaile a děkujeme všem účastníkům za podané výkony a reprezentaci klubu a města Česká Lípa. Děkujeme všem našim partnerů, městu Česká Lípa a Libereckému kraji," uvedl trenér Pavel Znamenáček. 

 

VÝSLEDKY M ČR SKIF

5 x titul Mistr ČR

2 x titul Vicemistr ČR

5 x bronz

 

1. místo kumite dorostenky - 55 kg Vanesa Klimplová

1. místo kumite Master Jan Klimeš

1. místo kata tým juniorky Klimplová, Znamenáčková, Pokorná

1 místa kumite tým dorostenky Klimplová, Znamenáčková, Pokorná

1 místa kumite tým juniorky Klimplová, Znamenáčková, Pokorná

2. místo kata Master Božena Pavlasová

2. místo kumite dorostenky + 55 Kg Adéla Znamenáčková

3. místo kata Master Jan Klimeš

3. místo kumite sže + 45 kg Natálie Pokorná

3. místo kumite dorostenky - 55 kg Natálie Pokorná

3. místo kumite juniorky + 55 kg Adéla Znamenáčková

3. místo kumite juniorky - 55 kg Vanesa Klimplová

7. místo kumite muži + 75 kg Jaromír Pokorný  

alt
alt
Nahoru