Destruction derby bavilo, ale také pomáhalo

Letošní již 8. ročník demoličního závodu autovraků Destruction Derby, který se konal o víkendu 17.-18. června na Autodromu v Sosnové, byl opravdu vydařený. Povedlo se počasí, závodníků dorazilo více než loni a navíc s různými druhy aut, jako např.: Škoda Felicia, Favorit, Ford Fiesta, Mondeo, Peugeot 306 a mnoho dalších aut určených k ekologické likvidaci. Rekordní byl i počet diváků.

Celou akci doprovázel nabitý program výstav amerických aut, veteránů, závodních a nákladních speciálů. Pro děti a rodiče tady byly kolotoče, trenažer formule 1 Lotus a malování na obličej. V mezerách mezi rozjížďkami probíhaly soutěže pro diváky o dárky od sponzorů, kterými byly 4clean, Narex, Berner, Russel Hobbs, Remington a další.

V neděli 18. června proběhl závod VIP, kterého se účastnili známé osobnosti českého showbyznysu a youtubeři. Patřili mezi ně Tomáš Hajíček z kapely Krucipüsk, Tomáš Hrbáček, frontman kapely Harlej, lyžař Filip Trejbal, rychlostní lyžař Radek Raketa Čermák, herec Karel Zima, Jan Koubek ze stream.cz, Hugo Kottas z autoweb.cz, Atmo music, beatboxer Jaro Cossiga, frontman kapely Divokej Bill Venca Bláha a youtubeři Psychopat Bejr, Tvrdej Bob a Crafty. Díky VIP závodu se podařilo nashromáždit finanční dar ve výši 15 000,- Kč a symbolický šek na tuto částku předala společnost Auto Dorda Nadačnímu fondu Ozvěna, který podporuje děti a mladistvé s trvalou ztrátou sluchu.

Po VIP závodě se diváci mohli těšit na horkou novinku letošního ročníku, a to byl závod karavanů, ve kterém se rozjelo 5 aut. Závod sklidil opravdu velký úspěch u závodníků a měl i velký ohlas u diváků. Doufáme, že na příští rok naplníme minimálně dvě rozjížďky. Pak už následovalo samotné finále žen, kde na třetím místě skončila Leonka Dordová, druhá dojela Petra Drásalová a vyhrála Monča Šindelářová. Po ženském souboji bylo finále mužů, ve kterém na bronzovém stupínku skončil Dominik Jureček alias Bourák Dom, stříbro si odváží Tomáš Podrábský alias Tomíno a vítězem se stal Vladimír Novotný tedy Novotňák

Na karamboly byl tento ročník úplně nejvydařenější. Na střechu se během celého víkendu otočilo na 50 aut. Možná to bylo zcela novou, propracovanou tratí.