Handicapovaný sportovec bude reprezentovat město za velkou louží

Verze pro tisk |

Životní závod čeká již v červenci na českolipského mentálně handicapovaného sportovce Petra Čvančaru. Ten se jako první Českolipan kvalifikoval na Světové letní hry speciálních olympiád a svoje město a republiku bude reprezentovat na této vrcholné sportovní akci až v Los Angeles. Na konci června se Petr společně se svojí trenérkou Danou Michutovou osobně setkal se starostkou České Lípy Romanou Žateckou.

Konkurenci bude mít Petr Čvančara velikou, na olympiádu se sjede na 7 tisíc sportovců ze 170 zemí světa. I přesto se pokusí utrhnout jednu z medailí v takzvaném atletickém čtyřboji, který se skládá ze dvou běžeckých disciplín, skoku do dálky a vrhu koulí. Jak sám Petr říká, nejvíc ho baví technické disciplíny.
„Trénuji málo, není čas,“ odpověděl starostce na otázku, jak hodně trénuje. Na závěr setkání mu starostka popřála, ať nějakou medaili z Ameriky přiveze. „Uvidíme,“ skromně pokrčil rameny Petr.

Petr trénuje s ostatními 36 sportovci při Denním stacionáři v Hradecké ulici v České Lípě. Kromě atletického čtyřboje se věnuje i plavání nebo jízdě na horských kolech.
„Je obdivuhodné, co všechno handicapovaní sportovci pod vedením své trenérky dokážou a jaké mají výsledky. Mrzí mne, že město léta rozdělovalo peníze na podporu sportu, ale žádný dotační titul nemyslí na handicapované. Je nutné to napravit. Českolipští radní tak alespoň schválili pro Petra Čvančaru individuální dar ve výši 20 tisíc korun,“ doplnila starostka České Lípy Romana Žatecká.  

Nahoru