Dnes je 27. 09. 2024
svátek má Jonáš

Stupně vítězů pro cyklisty MS AUTO

Pokud si někdo pokládal otázku, jakým způsobem vstoupí do své devatenácté sezóny cyklisté – silničáři, českolipského Sportovního klubu MS AUTO, pádnou odpovědí mu může být příval medailí a pódiových umístění, napříč všemi věkovými kategoriemi.

Svátek cyklistiky a především jízdy proti chronometru, to byla sobota 28.4. v Hodkovicích nad Mohelkou, kde se dopoledne jela časovka v rámci Extraligy masters a odpoledne pak na stejné trati krajské přebory v časovce pro Liberecký, Ústecký, Pardubický, Hradecký, Středočeský kraj a Prahu.

V dopoledním závodu nejprve ostřílený Vladimír Novák po tuhém souboji získal, o necelou vteřinu, druhé místo ve své kategorii. Skvěle zajel i Pavel Veselý, který si vytvořil osobní rekord na této 17 km dlouhé trati. Premiérovým závodem v novém dresu byl pak start v této časovce pro novou akvizici týmu, Miroslava Tučka, který soutěží v kategorii nad 60 let.

V odpolední části dostaly prostor nejprve všechny mládežnické kategorie. Mladým jezdcům a jezdkyním MS AUTO se dařilo, pro stříbro si dojela Michaela Makovcová mezi mladšími žákyněmi. Mezi stejně starými chlapci, ve větší konkurenci, se blýskli na třetím místě Mikuláš Kmoch a na pátém Tobiáš Vondra. V kategorii juniorů si v prvním startu za českolipský klub dojel pro třetí příčku Marek Ježdík a hned pár vteřin za ním skončil čtvrtý Pavel Medřický. Jako poslední se na trať vydali muži a po skvělé jízdě slaví titul krajského přeborníka Pavel Veselý, kterého na druhém místě doprovodil na stupně vítězů Josef Semerád. Vše pak ještě umocnil čtvrtou příčkou zkušený Petr Nováček. Z Hodkovic se odjíždělo s pocitem dobře odvedené práce a hlavně pro mladé přinesl tento den neocenitelné zkušenosti.

Ve stejný den se konal hromadný závod Okolo Vlčí hory, který zároveň otevřel sedmý ročník Českolipského silničního poháru. Akce se konala blízko hranic a tak na startu byla i početná mezinárodní účast. Předehrou k hlavnímu závodu byly dětské okruhy, ve kterých se na třetí místo prosadil mladičký Dominik Makovec. Hlavní závod přinesl stříbrnou radost Miroslavu Hanusovi v kategorii nad 60 let a třetí místo Rudolfu Reicheltovi (muži nad 40 let). Nejsilnějším mužem z MS AUTO však byl Jaromír Svoboda, který v závodě na 6 okruhů dorazil do cíle jako člen vedoucí skupiny nejrychlejších závodníků. Ve spurtu nakonec vybojoval sedmé místo ve své kategorii, nabité kvalitními závodníky z Německa i předních českých týmů.

Vladimír Novák se po úspěšném představení na časovce v Hodkovicích zúčastnil první květnový den významného závodu Pavé Tour v Milovicích, který si za poslední roky získává čím dál větší věhlas. Pořadatelé připravili amatérskou domácí obdobu závodu Paříž - Roubaix, trasa vede úseky s nezpevněným povrchem i po zrádných kostkách. Letos se závodu zúčastnil bezmála 200 cyklistů, v čele s jezdci elitních týmu CK Fany Gastro Příbram nebo AC Sparta Praha. V silné konkurenci se Vladimíru Novákovi podařilo obsadit ve své kategorii nad 50 let krásné 3. místo, před soupeři zvučných jmen.

Sezóna 2018 byla tedy zahájena slibně, na jezdce Sportovního klubu čeká dlouhá šňůra závodů a snad i plno dalších cenných umístění a skvělých sportovních zážitků.