Senior Park – Tady jsme doma

Verze pro tisk |

V Hrádku nad Nisou, se nachází bytový komplex s názvem Senior Park. Tyto areály najdete po celé republice, kde jich je v provozu již sedm a další jsou v plánované výstavbě. ° Hledáte důstojné bydlení na stáří? ° Snažíte se zajistit bydlení svým rodičům či prarodičům, kde nebudou na všechno sami a dopomůže jim přátelský personál?

° Chcete pro sebe, nebo pro své nejbližší pocit jistoty, bezpečí a to vše v krásném prostředí?

° Jste fixovaní na svého čtyřnohého mazlíčka, bez kterého si to nedovedete představit?

° Chybí vám kolektiv přátel a zábava?

° Pokud ano, můžeme vám s tím pomoci! Jedná se o ubytovací zařízení s asistenční službou.

S fungováním Senior Parku nás seznámila vedoucí areálu paní Gabriela Poláková:

Hlavním faktorem, kterým se lišíme od klasických typů domovů pro seniory je, že nejsme poskytovatelé sociálních a zdravotnických služeb, což ale neznamená, že tyto služby nejsme schopni zprostředkovat a senioři s potřebou větší péče, ať zdravotní, nebo pečovatelské, mohou s poskytnutím těchto externích služeb v klidu žít v Senior Parku.

Senior Park byl vymyšlen tak, aby co nejvíce připomínal opravdový domov. Celý komplex je absolutně bezbariérový, navržený přesně pro potřeby seniorů i seniorů se sníženou schopností pohybu. Díky tomu se zde mohou opět zapojit do aktivnějšího způsobu života, nebo pokračují ve svém životě tak, jak byli zvyklí. V každém Senior Parku je milý a přátelský personál, který seniorům zajišťuje asistenční služby. Asistenční služba je dopomoc seniorům a v neposlední řadě i jejich rodinám, kterým dáváme klid a jistotu, že jsou jejich nejbližší v pořádku a v pracovním týdnu je o ně perfektně postaráno. Je koncipována tak, aby na jedné straně rozvíjela aktivitu seniorů, v případě pravidelných výletů, společenských akcí, zajímavých besed v areálu, koncertů a mezigeneračního setkávání s dětmi ze škol a mateřinek. A na druhé straně zajišťuje dopomoc s domácností, nákupem a doprovodem k lékařům a zajištěním léků. Naším hlavním záměrem je podporovat seniory co nejdéle v jejich soběstačnosti. V Senior Parku neexistuje žádný pevně daný režim. Každý senior si žije svůj život a je jen na něm, kdy půjde spát, kdy ráno vstane, zda pojede na dovolenou nebo do lázní, zda mu přijede návštěva i třeba na víkend. Jsou zkrátka páni svého času a bytu, což je velmi příjemná a vítaná výhoda.

V tomto nelehkém období pandemie se velmi osvědčilo, jak jsou areály postaveny. Nikde se nemusí procházet společným vnitřním prostorem, každý byt má vchod zvenčí a s našimi opatřeními se v areálech hromadně nákaza nepřenáší. Což teď vnímáme jako jednu z velkých výhod a jsme za to opravdu vděční, protože bezpečí našich seniorů je pro nás na prvním místě.

V areálech nabízíme 2 typy bytů - 1KK o výměře cca 30m2 a 2KK o výměře cca 50m2.Díky velkému zájmu o tento styl bydlení se síť Senior Parků v české republice stále rozrůstá. Byty se uvolňují v průběhu celého roku a v případě plné kapacity je možné byt rezervovat. Pokud vás tento článek zaujal, navštivte naše webové stránky www.senior-park.cz, kde se dozvíte další informace o tomto nádherném projektu. Nebo se k nám přijeďte podívat osobně. Těšíme se na Vás

alt
alt
alt
Nahoru