Dnes je 27. 09. 2024
svátek má Jonáš

Karate klub Sport Relax Znamenáček nejlepší v kraji

Velký úspěch zaznamenali 16. 6. 2012 karatisté klubu Sport Relax na Krajských přeborech v Ústí nad Labem.

Naši závodníci měli medailové žně se "sklizní" 23 medailí, z toho 10 x zlato, 3 x stříbro, 10 x bronz a tímto triumfem jsme se stali nejúspěšnějším klubem Libereckého kraje a druhým nejúspěšnějším klubem Ústeckého a Libereckého kraje.

V kategorii 8-7kyu v disciplíně kata naši svěřenci vybojovali tři cenné medaile. Krajskými přeborníky se stali David Minárik a Nquyen Danh Manh, což je velký úspěch pro tyto mladé závodníky. Stříbrnou medaili vybojovala Klára Stratilová a tím se stala Krajskou přebornicí libereckého kraje. Další naši závodníci Jakub Scholz a Matěj Kuhn /7. místo/ předvedli pěkné výkony, ale na medaili nedosáhli.

Pro pokročilejší závodníky byl nominační turnaj na MČR velmi důležitý a v disciplíně kata jsme vybojovali tři zlaté a devět bronzových medailí.

Velice mile překvapila děvčata v disciplíně kata a vybojovala titul Krajský přeborník - jmenovitě Adéla Šinerová, Sára Ješetová a Martina Košíková, jako trenér jsem moc rád za tyto výkony. Pro všechny tři to je zatím největší úspěch na krajském poli. Sadu bronzových medailí vybojovali Lukáš Pevný, Milan Zítko, Karin Košíková, Božena Pavlasová, Markéta Nováková, Jiří Svoboda, Kryštof Zlatohlávek, Barbora Znamenáčková a Václav Dražan. O bronzovou medaili prohráli a nepopulární čtvrté místo vybojovali Josef Franěk, Václav Soukup a Dorota Blechová.

V disciplíně kumite jsme vybojovali tři medaile a o ty se postarali Lukáš Pevný, který vybojoval titul přeborníka, a stříbrnou medaili vybojovali Milan Zítko a bronz Vojtěch Bittner.

Úspěšnou kategorií byly i kata teamy, ve kterých stále vedeme žebříčky. Tituly přeborníka kraje vybojovali David Minárik, Nquyen Danh Manh, Ondřej Kletečka, Lukáš Pevný, Milan Zítko, Kryštof Zlatohlávek, Sára Ješetová, Barbora Znamenáčková, Dorota Blechová, Karin Košíková, Markéta Nováková a Martina Košíková. Stříbrnou medaili si odvezla děvčata ve složení Klára Stratilová, Adéla Šinerová a Barbora Vlčková.

Všem patří velký dík za vzornou reprezentaci klubu a kraje.