Dobročinná topinka

Verze pro tisk |

V sobotu 12. prosince proběhl v rámci Vánočního jarmarku na hradě Lipý již třetí ročník Dobročinné topinky. Akci pořádaly turistické oddíly mládeže Dakoti a Chippewa.

Je důležité zmínit, že vše proběhlo hladce nejen díky mladým turistům, kteří celou sobotu věnovali dobré věci, ale také díky ředitelce hradu Lipý, paní Jiřině Kučerové a řediteli Jizerských pekáren spol. s r.o., panu Romanu Kozákovi. Oba této charitativní akci věnují svou podporu v rámci svých možností.

Jedinečné je také, že veškeré vybrané peněžní prostředky putují na konkrétní věc. Chléb věnují pekárny, bezplatné místo na stánek zajistí p. Kučerová, olej, ubrousky, česnek donesou mladí tomíci. A vše, co návštěvníci jarmarku vhodí do kasičky, mladí turisté rádi předají na předem zveřejněný účel.

První ročník patřil Láďovi Hasmandovi, podruhé jsme podpořili činnost Denního stacionáře v České Lípě, letošní výtěžek jsme v neděli 13. prosince předali Péťovi Živsovi ze Sloupu v Čechách. Petr trpí těžkou formou dětské mozkové obrny, je ležící, neuchopí předmět a s okolím se dorozumívá úsměvem, otáčením hlavy. Vzhledem k rostoucím nárokům na péči potřebují Živsovi zrekonstruovat koupelnu. V té současné je každodenní udržování hygieny velice náročné. Šetřit prostředky na koupelnu se snaží rodina více než rok, nicméně začátkem letošního roku prodělal Péťa těžký zápal plic s vývodem z hrudníku a prioritou se stala speciální polohovací postel, na kterou šly všechny našetřené prostředky.

Velké poděkování patří všem návštěvníkům, kteří si topinku zakoupili, rodičům a přátelům oddílů, kteří dělali reklamu dobročinné topince v rámci svých zaměstnání a svého okolí a nakonec také dětem z turistických oddílů, které v rámci svých škol roznášely letáky, v sobotu stěhovaly těžká kamna, sekaly dřevo, zatápěly, loupaly česnek a hlavně smažily výtečné topinky. Velkým plusem celé akce je, že pro tomíky je charita příjemným zpestřením oddílové činnosti, pro rodiče Petra zase ohromnou podporou v jejich nelehké životní situaci. Vše vyvrcholilo nedělním předáním peněz přímo u Péti doma a následným sčítáním, kde jsme se dopočítali částky 10 381 Kč.

Rozsah akce a výtěžek z topinek ohromil i starostu Sloupu v Čechách, který oddílům poslal osobní poděkování a zároveň nabídl pomoc při pořádání dalších akcí.

www.tom-chippewa.cz
www.tom-dakoti.cz 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru