Autor - Renata Dvořáková

Dobročinná topinka opět pomáhá

4.12.2019 22:33 | Ostatní kultura

Již tuto sobotu 7. prosince 2019 proběhne na Vodním hradě Lipý vánoční jarmark, v rámci kterého budou turisté z oddílů Dakoti a Chippewa již po osmé organizovat akci zvanou DOBROČINNÁ TOPINKA.

Tomíci opět usmaží topinku a nově i placku pro dobrou věc

5.12.2018 23:25 | Ostatní kultura

V sobotu 8. prosince na Vodním hradě v rámci vánočního jarmarku proběhne šestý ročník Dobročinné topinky. Jedná se o akci, kterou pořádají mladí turisté z českolipských turistických oddílů Dakoti a Chippewa. Cílem je prostřednictvím prodeje čerstvě usmažených topinek vybrat peníze na předem daný účel a pomoci tak vybrané osobě z České Lípy nebo nejbližšího okolí.

Cimrman se zase divil...po dvacáté!

24.4.2018 21:35 | Divadlo

Zase jsme si po roce zalezli do českolipského Jiráskova divadla a dobře se pobavili. V sobotu 21. dubna 2018 se tu Cimrman divil již po dvacáté ohromné šikovnosti tomíků, kteří dokáží běhat po lese, tábořit v týpí a podsadových stanech, sjíždět řeky, uzlovat, hecovat se v Hořcové výzvě, ale nedělá jim nejmenší problém vyrobit si kostýmy, vymyslet divadelní hru, secvičit ji a zahrát před plným divadelním sálem. Letos se navzájem pobavili domácí CHIPPEWA a DAKOTI, VEVERCI z Brandýsa nad Labem, MAGNETI z Kamenického Šenova, SVĚTLUŠKY z Prahy a STOPAŘI z Kovářské.

Dobročinná topinka opět pomáhá

6.12.2017 19:16 | Česká Lípa

Již tuto sobotu 9. prosince 2017 proběhne na Vodním hradě Lipý vánoční jarmark v rámci kterého budou turisté z oddílů Dakoti a Chippewa organizovat akci zvanou DOBROČINNÁ TOPINKA. Jedná se o dobrovolnickou akci, kdy mladí lidé z místních turistických oddílů mládeže opráší táborová kamna a smaží na nich výtečné topinky. Návštěvníci jarmarku si mohou za jakýkoli příspěvek topinku zakoupit. Veškeré vybrané peníze předají turisté vybrané osobě z Českolipska.

Cimrman se v Jiráskově divadle opět divil. Již po devatenácté.

5.4.2017 05:02 | Divadlo

V sobotu 1. dubna 2017 se českolipské Jiráskovo divadlo opět po roce otřásalo dětským smíchem. Českolipský turistický oddíl mládeže TOM CHIPPEWA zde totiž pořádal již 19. ročník divadelního festivalu dětských amatérských vystoupení "Cimrman by se divil".

Dobročinná topinka pomohla již počtvrté

14.12.2016 10:48 | Česká Lípa

V sobotu 10. prosince proběhl již čtvrtý ročník akce Dobročinná topinka, kterou pořádají českolipské turistické oddíly mládeže Dakoti a Chippewa. Základní princip naší pomoci spočívá v tom, že návštěvníkům Vánočního jarmarku na hradě Lipý nabízíme topinky smažené na táborových kamnech. Kolik peněz lidé zaplatí za usmaženou topinku, záleží pouze na nich. Celý výtěžek pak předáváme těm, kteří pomoc skutečně potřebují. Vybíráme si osoby nebo organizace z České Lípy nebo z blízkého okolí.

Dobročinná topinka na vodním hradě Lipý

8.12.2016 07:22 | Česká Lípa

V sobotu 10. prosince na vodním hradě Lipý v rámci vánočního jarmarku proběhne další ročník Dobročinné topinky. Jedná se o akci, kterou pořádají mladí turisté z českolipských turistických oddílů Dakoti a Chippewa. Cílem je prostřednictvím prodeje čerstvě usmažených topinek vybrat peníze na předem daný účel a pomoci tak vybrané osobě z České Lípy nebo nejbližšího okolí.

Dobročinná topinka

15.12.2015 15:28 | Česká Lípa

V sobotu 12. prosince proběhl v rámci Vánočního jarmarku na hradě Lipý již třetí ročník Dobročinné topinky. Akci pořádaly turistické oddíly mládeže Dakoti a Chippewa.

Dobročinná topinka vynesla 8 013 korun

9.12.2014 04:00 | Česká Lípa

V rámci Vánočního trhu na Vodním hradě proběhl druhý ročník Dobročinné topinky. Tentokrát výtěžek z prodeje topinek putoval do Denních a pobytových sociální služeb, které v rámci denního stacionáře pracují s osobami s mentálním postižením.