Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Trenér Nečas provedl razantní změny v sestavě

Českolipský Arsenal chtěl v Pardubicích odčinit středeční prohru v Králových Varech. Trenér Radim Nečas nechal na lavici náhradníků  Finklára, Kousala, kapitána Vrabce, gólmana Meiera a původně i Silného, jenže po rozcvičení měl zdravotní problémy Prückner a tak se v základu objevil i Silný.

FK Pardubice – Arsenal Česká Lípa 2:0 (0:0)

První poločas vyšel lépe domácím, i když Lípa se jim herně vyrovnala. Jenže přišly dva rohové kopy, ze kterých domácí skórovali. V 25. minutě pardubičtí zahrávali dva rohy za sebou a pokaždé po nich vznikl závar před brankou severočechů, který ještě ubránili. Hned vzápětí se však přetažený centr Jarosze zprava dostal až k Prorokovi, který ho hlavou vrátil před branku a Brychta ho hlavou poslal do branky poprvé - 1:0. O tři minuty později se situace opakovala, jenže s jinými jmény. Z rohového kopu centroval Jeřábek na zcela volného Přibyla a ten nikým neatakován poslal hlavou míč za Chadrabova záda – 2:0. Poté ještě likvidoval Chadraba nebezpečnou akci domácích, kdy se Kopřiva tlačil do vápna a snažil se vystřelit. Trenér Radim Nečas k prvnímu poločasu řekl: „ Mrzí mě, že domácí hrozili ze standardek . My, jsme dvě neuhlídali a ty rozhodly celý zápas.“

Ve druhém poločase si již Lípa vytvořila několik příležitostí, ale neproměnila je. Ve 49. minutě centroval Moulis míč do vápna, kde před dotírajícím Voltrem srazil jeden z obránců míč na rohový kop. O minutu později po rohu Píchy mířil těsně nad branku z hranice pokutového kopu Voltr. Pak se do šance dostali domácí střelou Přibyla, mířil těsně vedle. V 77. minutě po centru Voltra mířil těsně vedle Novotný. V následných minutách se toho moc neudálo, za zmínku stojí nastřelená tyč Chadrabovy branky, střílel Brychta. Domácí trenér utkání komentoval slovy: „ Já si myslím, že pro oba soupeře to bylo dnes náročné, vždyť to byl třetí zápas v týdnu. My jsme se soustředili, abychom to utkání zvládli, což se nám podařilo. Myslím si, že rozhodly standardní situace. My jsme v nich byli úspěšnější. „

„My jsme fotbalově i kombinačně drželi se soupeřem krok. Věděli jsme, že mají dobré mužstvo.  Co se týče herního projevu, tak to bylo určitě lepší než ve Varech, ale bohužel za chyby se platí. My jsme druhou půli měli nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili.“ Řekl k utkání ještě Radim Nečas.

Fakta - branky: 25. Brychta, 28. Přibyl. ŽK: 3:2 (Tischler, Prorok, Řezníček - Broschinský, Novotný). Rozhodčí: Tereba z Prahy (Černý, Váňa). Delegát: Vaniš z Pardubic. Diváků: 420.

Sestavy - PCE: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Hudec - Jarosz (70. Sklenář), Kudrna (75. Řezníček), Jeřábek, Rešetár (59. Hundák) - Brychta, Petrus. Trenér Martin Svědík.
ČL: Chadraba - Parys, Beran, Jablonský, Řehák - Hradecký (78. Vrabec), Broschinský, Silný, Pícha (73. Finklár) - Voltr, Moulis (63. Novotný). Trenér Radim Nečas.