ZUŠ v České Lípě slaví 85 let od svého založení

Verze pro tisk |

Ples, koncerty, výstavy a další zajímavé doprovodné akce. Tím vším chce Základní umělecká škola v průběhu letošního školního roku oslavit 85.výročí od svého založení. Škola navíc jako dárek k významnému jubileu získala od výtvarníka Petra Bajaka zbrusu nové logo. Lidé si ho mohou prohlédnout na webu školy a zanedlouho i přímo v budově ZUŠ.

„Logo odráží hlavně to, že se na naší škole studují celkem čtyři obory – hudební, výtvarný, dramatický a taneční. Každý z nich má v logu svůj symbol,“ upřesnil ředitel českolipské ZUŠ Marek Kučera.

První velkou akcí v rámci jubilea bude slavnostní ples ZUŠ, který proběhne již 23. listopadu ve velkém sále přímo ve škole. Součástí něj bude galakoncert žáků školy, kteří v minulém roce získali významné ocenění nebo se zúčastnili velkých talentových soutěží. K tanci a poslechu zahraje například skupina Septima a také rocková kapela LizArt, která je složená ze žáků českolipské ZUŠ.

„Do konce roku ještě chystáme velký vánoční koncert v Bazilice všech svatých, který jsme nazvali Sláva budiž. Tato slova se objeví také v jedné části mše, jejíž autorem je ředitel Marek Kučera. Skladba zazní v závěru koncertu,“ upřesnila zástupkyně ředitele českolipské ZUŠ Michaela Vyhnánková. „Pro příští rok chystáme rovněž velký slavnostní koncert učitelů školy, který proběhne v Jiráskově divadle. Uspořádáme také velkou výstavu prací, které naši žáci vytvořili,“ doplnila ještě Michaela Vyhnánková.

V pátek 12. října navíc proběhne další ročník oblíbené akce Putování za houslovým klíčem, která se po kratší přestávce vrátila pod hlavičku ZUŠ. V rámci akce se děti vydají po skupinkách do lesa na Holém vrchu, kde budou plnit nejrůznější, převážně hudební, úkoly. Na každém stanovišti získají kus skládačky, kterou v cíli pomocí šablony rozšifrují.

„Po návratu do školy v jedenáct hodin večer proběhne koncert při svíčkách pro veřejnost. Děti pak dostanou pamětní list, balíček sladkostí a také preclík ve tvaru houslového klíče. Ve škole pak přespíme až do sobotního rána,“ dodala Michaela Vyhnánková.

ZUŠ v České Lípě slaví 85 let od svého založení
Nahoru

Komentáře

Re: ZUŠ v České Lípě slaví 85 let od svého založení

Pěkné logo.

Nahoru